Genel

Apek mısır almaya başladı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi 2021 sezonu dane mısır alımına başladı. APEK mısır alımlarını Akyazı Osmanbey ve Adapazarı Çökekler tesislerinde gerçekleştirecek. Bölgenin en büyük çiftçi kooperatifi olan Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi..

Apek mısır almaya başladı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi 2021 sezonu dane mısır alımına başladı. APEK mısır alımlarını Akyazı Osmanbey ve Adapazarı Çökekler tesislerinde gerçekleştirecek.

Bölgenin en büyük çiftçi kooperatifi olan Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi yeni sezon dane mısır alımlarına başladı. Kooperatiften yapılan açıklamada dane mısır alımının Akyazı Osmanbey ve Adapazarı Çökekler tesislerinden yapılacağı duyuruldu. APEK 30 rutubet mısır için alış fiyatını 2 lira 10 kuruş olarak belirlerken rutubet başı 35 kuruş ekstra ücret ödeyeceğini duyurdu. Mısırını APEK’e satacak çiftçi talep etmesi durumunda kamyon gönderileceği duyuruldu. APEK Başkanı Sebahattin Karasakal yaptığı yazılı açıklamada “Kooperatifimiz dane mısırı alımlarına Çökeklerde bulunan mısır kurutma tesisimizde ve Akyazı İlçesinde Osmanbey kantar yerinde başlamıştır.Mısır alım fiyatlarımız 30 rutubet için net 2.10 TL./kg.’dır. Rutubet başı ise 35 kuruş./kg fark veriyoruz. Kamyon isteyen ortaklarımız tesisimizde görev yapan personellerimiz ile irtibata geçerek kamyon talep edebilirler. Ortaklarımızın rutubet başı fark 35 kuruş./kg olduğu için ürünlerini yaş hasat etmemelerini tavsiye ederiz. Kooperatif olarak dün olduğu gibi bugünde ortaklarımızın yanındayız. Bakım çalışmaları tamamlanan tesislerimizde geçen yıllara oranla daha hızlı alım yapılmaktadır” denildi. Başkan Karasakal ayrıca 2021 mısır hasat sezonunun kooperatif ortaklarına hayırlı, bereketli ve bol kazançlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL