Ekonomi

ALTINKAYA: “Haksız rekabet önlendi”

Altınkaya, “Büyük ve küçük oto servislerinin rekabeti kolaylaştı” dedi.  Autofox Otofox firmasının sahibi ve ayrıca KUMSED Başkanı Cemil Altınkaya, SEDDK’nın 5684 sayılı sigortacılık kanunu ek 6 maddesince almış olduğu yeni..

ALTINKAYA: “Haksız rekabet önlendi”

Altınkaya, “Büyük ve küçük oto servislerinin rekabeti kolaylaştı” dedi. 

Autofox Otofox firmasının sahibi ve ayrıca KUMSED Başkanı Cemil Altınkaya, SEDDK’nın 5684 sayılı sigortacılık kanunu ek 6 maddesince almış olduğu yeni kararlar sayesinde büyük ve küçük oto servislerinin rekabeti kolaylaştığını söyledi. Kocaeli’nin tanınan isimlerinden Autofox Otofox’un sahibi ve TOSEF Konfederasyonuna bağlı Kuzey Marmara Servisler Derneği (KUMSED) Başkanı Cemil Altınkaya, oto tamircileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. A ltınkaya’nın yaptığı açıklamada, “Oto tamir ve oto servisler için önemli bir gelişme yaşandı. Haksız rekabeti ortadan kaldıran önemli gelişme SEDDK’nın (Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ) 5684 sayılı sigortacılık kanunu ek 6 maddesince almış olduğu yeni düzenlemeyle hasar onarım ve oto servislerinin işlerini önemli derecede kolaylaştırarak çığır açacak bir karara imza atıldı. Bundan böyle sigorta şirketleri üzerinden açılacak olan hasar dosyalarının tahsilatı hizmet veren tarafından ruhsat sahibinden alınacak banka bilgileri ve iban yazılı imzalı bir dilekçe ile tahsil edilebilecek” ifadelerini kullandı.

“KALİTESİ YÜKSEK KÜÇÜK TAMİRCİLER DAHA ŞANSLI OLDU”
Altınkaya, “Ayrıca yapılan yeni düzenlemeyle tüm oto servislerinin sigorta şirketleri ile anlaşmalı olma zorunluluğu ortadan kalktı. Yeni dönemde hasar onarımlarını tekelinde bulunduran yetkili servisler ve büyük özel servisler ile kalitesi yüksek, küçük oto tamircilerinin bunlarla rekabet gücünü artıracak olması ayrıca sevindirici bir gelişme. Yeni düzenlemeyle anlaşması olmayan küçük tamirciler, yetkili ve büyük özel servisler ile rekabet edebilecek duruma yükseltilerek haksız rekabetin önüne geçilmiş olundu” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL