Güncel

Ali Erbaş;“Camilerimizi daha fonksiyonel hale getirmenin gayretindeyiz”

Sakarya Hafız İmam Hatip Ortaokulu Camii açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Din görevlilerimizle birlikte camilerimizi daha fonksiyonel hale getirmenin gayretindeyiz.” dedi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr…

Ali Erbaş;“Camilerimizi daha fonksiyonel hale getirmenin gayretindeyiz”

Sakarya Hafız İmam Hatip Ortaokulu Camii açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Din görevlilerimizle birlikte camilerimizi daha fonksiyonel hale getirmenin gayretindeyiz.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya’nın Erenler ilçesinde yapımı tamamlanan Sakarya Hafız İmam Hatip Ortaokulu Camii açılış törenine katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, törende yaptığı konuşmada, açılışı yapılan caminin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’na denk geldiğini belirterek, “İmam hatip okulları milletimizin kaderini bugün nasıl değiştirdiyse ve milletimizi en güzel bir şekilde nasıl temsil ediyorsa bundan sonra da istikbale en güzel bir şekilde taşıyacak nesiller yetiştireceğiz.” diye konuştu.

İmam hatip okullarında teori ile pratiğin bir arada yürütülebilmesi için camilerin büyük katkısı olduğuna işaret eden Başkan Erbaş, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.) Mescid-i Nebevi’nin içinde mektebi yapmasıyla Yesrib’i önce nurlu şehir Medine-i Münevvere haline getirdi ve oradan yayılan ışık, Medine’nin binlerce kilometre uzağına giderek beldeleri, şehirleri en güzel bir şekilde aydınlattı. Camilerin böyle bir fonksiyonu vardır. Din görevlilerimizle birlikte camilerimizi daha fonksiyonel hale getirmenin gayretindeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Erbaş, konuşmasının ardından beraberindekilerle caminin açılış kurdelesini kesti. Konuşmalardan sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ve protokol üyeleri ile kurdele kesimi gerçekleşti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL