Güncel

Ali Erbaş;“Bir daha bizlere böyle acılar gösterme ya Rabbi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patlama meydana gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ait maden ocağında incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunduktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr…

Ali Erbaş;“Bir daha bizlere böyle acılar gösterme ya Rabbi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patlama meydana gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ait maden ocağında incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunduktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dua etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün meydana gelen patlama sonucu 41 işçinin hayatını kaybettiği Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ait maden ocağında incelemelerde bulundu.

Bartın’ın Amasra ilçesinde patlamanın olduğu maden ocağına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak maden sahasında inceleme yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan çalışmalar ve maden sahasındaki son duruma ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den bilgi aldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Afet Koordinasyon Merkezi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada düzenlenen koordinasyon toplantısına başkanlık etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a incelemeleri sırasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uluştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, vefat eden madenciler için dua etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemeleri sonrasında burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da vefat eden madenciler için dua etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, duasında şu ifadeleri kullandı: “Ya İlahel alemin, şu anda büyük bir acı yaşıyoruz. Burada maden ocağında 41 kardeşimiz vefat ettiler, şehit oldular, maden şehidi. Göçük altında kalan insanların hükmen şehit olduğuna inanıyoruz. Ya Rabbel alemin, dua ediyoruz kendilerine, kendilerini iki cihanda aziz eyle Ya Rabbi. Kendilerine rahmet eyle Ya Rabbi. Geride bırakmış olduğu bütün yakınlarına, eş ve dostlarına, annelerine, babalarına, çocuklarına sabr-ı cemiller ihsan eyle ya Rabbi. Ya Rabbel alemin, millet olarak yaşamış olduğumuz bu acıdan dolayı milletimize başsağlığı diliyoruz, kabul eyle Yarabbi. Bizlere sabırlar ihsan eyle Ya Rabbi. Yaralı olan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz, kabul eyle Ya Rabbi. Kendilerine acil şifalar ihsan eyle Ya Rabbi. Bugüne kadar yaşamış olduğumuz nice olaylarda kaybetmiş olduğumuz maden şehitlerimizin tamamına dua ediyoruz, rahmet eyle ya Rabbi. Bir daha bizlere böyle acılar gösterme ya Rabbi. Milletimizi, memleketimizi, devletimizi her türlü kazalardan, belalardan, afetlerden, felaketlerden muhafaza eyle ya Rabbi. Dualarımızı kabul eyle Allah’ım” dedi.

(İHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL