Ekonomi

AKDARDAĞAN: “Bakkallar, destek ve erteleme bekliyor”

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafa verilen desteklerin kapsamının genişletilmesini beklediklerini söyledi. Herkesimden esnafın korona virüs sürecinde mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Korona virüs salgını..

AKDARDAĞAN: “Bakkallar, destek ve erteleme bekliyor”

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafa verilen desteklerin kapsamının genişletilmesini beklediklerini söyledi.
Herkesimden esnafın korona virüs sürecinde mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Korona virüs salgını nedeniyle başta doğrudan olmak üzere tüm esnaf kesimi mağdur olmuştur. Birçok esnaf tamamen kepenk kapatmış, bazıları kısıtlı çalışmış, bazıları ise borç yükünün altında kalmıştır. Bakkallarımız ise kısıtlamalı günlerde tedbirleri harfiyen uymuş ancak, zincir marketlerin kural tanımazlığı nedeniyle ayakta güçlükle durmaktadır. Esnafımızın içinde bulunduğu dar boğazın aşılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bazı destekler açıklanmıştır. Verilecek destekler esnafa bir nebzede olsa nefes aldıracaktır ancak tam anlamıyla beklentileri karşılamayacağı aşikardır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde desteklerin devamının geleceğini ümit ediyoruz” dedi. Akdardağan, “Desteklerin kapsamının genişletilerek tüm esnafın faydalanması, yine bakkal esnaflarımızın da içinde yer aldığı yeni bir destek paketinin hayata geçirilmesi en büyük temennimizdir. Bilindiği gibi esnafımızın elektrik, su, doğalgaz, kredi ve birikmiş vergi borçları bulunmaktadır. Özellikle ödemede güçlük çekilen elektrik ve su faturalarına destek verilmesinin yanı sıra ödenemeyen kredi borçları da ertelenmelidir. Ayrıca belediyelerimizin almış olduğu vergi ve harçlar içinde yasal düzenleme bekliyoruz” dedi. Gelinen bu zorlu süreçte mahalle esnafının öneminin daha da iyi anlaşıldığını vurgulayan Başkan Akdardağan, “Her zaman vatandaşın yanında olan esnafımız bu zor günlerde mağduriyet yaşasa da, güçlükle ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Özellikle bakkal esnafımızın öneminin daha çok anlaşıldığı salgın sürecinde veresiye defterlerimiz iyice kabarmıştır. Düğünden cenazeye, cemiyetten hastalığa kadar vatandaşın her anında yanında olan bakkal esnafımızın ayakta kalması gerekiyor. Yerli ve Tutum Haftası içinde bulunduğumuz bu günlerde vatandaşlarımıza da çağrıda bulunmak istiyoruz. Diyoruz ki; ‘Esnafına sahip çık ve alışverişini mahallendeki esnaftan yap.’ Sakaryalıların bu çağrımıza karşılık vererek esnafına sahip çıkacağına ve bu zorlu günleri dayanışmayla aşacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL