Siyaset

AK Parti’li ELLİBEŞ’ten sert çıkış

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Ellibeş, “İftiralarına Ramazan ayında bile ara vermediler” dedi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Pandemi döneminde yapılan çalışmaları geniş şekilde anlattı. Ellibeş, “Türkiye sosyal..

AK Parti’li ELLİBEŞ’ten sert çıkış

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Ellibeş,İftiralarına Ramazan ayında bile ara vermediler” dedi.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Pandemi döneminde yapılan çalışmaları geniş şekilde anlattı. Ellibeş, “Türkiye sosyal devlet anlayışıyla kaynaklarını vatandaşları için kullanmaktan bir an olsun tereddüt etmeyip, bir yandan da büyümeye ve güçlenmeye devam ederken muhalefetin tek yaptığı iftira, dedikodu ve hakaret üretmek oldu. Hizmetle gündeme gelmek yerine, kendi içindeki skandalları Cumhurbaşkanımıza saldırarak kapatmaya çalıştı. Daha da üzücüsü bu iftiralar Ramazan ayında da devam etti” dedi.

2020 YILINDA YAPILAN DEV ESER VE HİZMETLER
Ellibeş, öncelikle Pandemi döneminde yapılan dev eserler hakkında bilgi verdi: “Geriye dönüp baktığımızda pandemi döneminde çok önemli eser ve hizmetlerin açıldığına şahit oluyoruz. Öncelikle dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar çok sayıda tam donanımlı yeni Şehir Hastanelerinin bu dönemde açılışı yapıldı. Türkiye’nin, hiçbir ülkenin icazet ve yardımına ihtiyaç duymadan dünyanın her yerinde kendi çıkarları doğrultusunda hareket etme imkanı sağlayan Milli İstihbarat Teşkilatı Yeni Hizmet Binası’nın açılışı yine bu dönemde yapıldı. Ülkemizi küresel enerji merkezi haline getirecek Rusya ile ortak Türk Akım Projesi’nin açılışı yapıldı. Ecdat mirası, Fethin sembolü Ayasofya Camii 86 yıllık hasretin ardından yeniden ibadete açıldı. Türkiye’nin en kapsamlı ve modern Millet Kütüphanesi açıldı. Çanakkale 1915 Köprüsü Kuleleri tamamlandı. Kars Barajı açıldı. Yusufeli Barajı 3 milyonuncu beton dökümü gerçekleşti ve Taşlıdere Vadisi Islahı 5.Kısmı hizmete alındı. Hidroelektrik santralleri tamamlandı, hizmete alındı. Karadeniz’de doğalgaz keşfi yapıldı. Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG yurt dışında tasarım ödülü aldı. Türk Silahlı Kuvvetleri Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisleri devreye girdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi Açıldı. Kuzey-Marmara otoyolu, Gebze-Akyazı arası hizmete girdi. Üç yüze yakın fabrika açılışı gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nun yanı sıra dört ayrı yerde yeni şehir müzeleri açıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından pandeminin en ağır şartlarının yaşandığı 2020 yılında bizzat açılışı yapılan, hizmete alınan saymakla bitmeyecek eserlerden bazıları bunlardı. Ve bunlara ocak ayından bugüne yenileri eklenmeye devam ediyor”


“MİLLETİMİZE HİZMETLE DEĞİL, DEDİKODU VE
İFTİRAYLA GÜNDEME GELİYORLAR”
“Muhalefet ise bu dönemde neler yaptı: İftiralarına, hakaretlerine, tehditlerine, sosyal medya dedikodularına, karalama ve itibarsızlaştırma çalışmalarına aralıksız devam etti. CHP’li belediyelerde hizmetleriyle öne çıkmak, hizmetlerini konuşmak yerine Mübarek Ramazan Ayı’nda bile bu eylemlerini sürdürdü. Defalarca açıklanmasına ve her yönüyle gerçekler ortaya koyulmasına rağmen 128 milyar dolar nerede yalanına önce kendilerini inandırıp, sonra milletimizin aklını bulandırmaya devam ettiler. CHP, HDP’nin skandal “24 Nisan Soykırım” açıklamasına, partisi içindeki taciz ve tecavüz iddialarına sessiz kalırken, skandallarıyla ünlü CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, hayatını ülkesine adayan Cumhurbaşkanımızı “Vatana İhanetle” yargılayacaklarını söyleyerek kin ve nefretle, millet iradesine düşmanlığını da ortaya koydu. Kendi içinde de çelişkilerle dolu bu parti giderek kendi tabanından uzaklaşıp, radikal sol söylemleri kullanmaya başladığını da görüyoruz. Dersim olaylarıyla ilgili CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın, “Dersim Katliamını unutmadık, unutmayacağız” demesi ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in de “Biz Dersimli bir ailenin çocuğunu partinin başına getirerek Dersim ile helalleştik” şeklindeki söylemle Sarıbal’ı desteklemesi bunun en somut göstergesidir. Yine seçildiği günden bu yana HDP’ye mavi boncuk dağıtan, her fırsatta mesaj gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının tutumu, CHP’nin içine düştüğü ideolojik sapmalarına işarettir. Cumhurbaşkanımıza saldırıların bir nedeni de bütün bunların konuşulmasını engelleme çabasıdır.”

PANDEMİ DÖNEMİNDE YAPILAN
SOSYAL YARDIMLAR
“Türkiye, bütün bunların arasında Pandemi sürecini yönetmektedir. Covid-19’un tüm dünyada küresel bir tehdit ve pandemi olarak kabul edilmesinin ardından, ilk olarak ülkelerin sağlık sektörleri büyük bir sınav verdi. Gelişmiş ülkeler olan Amerika Birleşik Devletleri ve birçok Avrupa ülkesinde sağlık sektörü kamu harcaması kesintilerine maruz kalırken, Türkiye’de son 20 yılda sağlık sektörüne yapılan yatırımların etkisiyle hastane doluluk oranları %65 üzerine genelde çıkmadı. Elbette küresel çapta yaşanan ekonomik küçülme, ülkemizde de ekonomik anlamda bazı olumsuzlukların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu sebeple ilk olarak ticari işletmelere yönelik destek paketleri uygulamaya konuldu. Bu destekler kapsamında 1,3 milyon iş yerinin 40 milyar TL prim borçları belirli bir süreliğine ertelendi. Borcu olan vatandaş ve işverenlere ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yapılandırma hakkı tanındı. Salgın döneminde çalışanların mağduriyet yaşamaması adına “işten çıkarma yasağı” uygulamaya alındı. Ücretsiz izne çıkarılan 2 milyon 548 bin çalışana yaklaşık 10 milyar 240 milyon TL nakdi ücret desteği verildi. Esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere gelir kaybı desteği ile kira desteği sağlandı. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında uygulamaya konan Esnaf Destek Paketi ile 18 milyar 800 milyon TL tutarında kredi kullandırıldı ve bu krediler için ödemede erteleme imkânı sağlandı. İşsizlik ödeneği kapsamında ise 1 milyon 480 bin vatandaşımıza yaklaşık 5 milyar 834 milyon TL ödeme yapılarak bu zorlu sürecin en az hasarla atlatılması amaçlandı. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunan vatandaşlarımız sokağa çıkma yasağından muaf tutularak bu alanda bir Bilim Kurulu oluşturuldu. Tarım ve hayvancılık alanındaki tüm üretim sektörlerine kendi ihtiyaçları doğrultusunda destekler ve ödemeler sağlanarak, Dünyada birçok ülkenin market rafları hızlıca boşalırken Türkiye’de 83 milyon vatandaşımızın gıda ve temel yaşam malzemesi ihtiyacı fazlasıyla karşılandı. Sosyal devlet anlayışı ile emekliler, yaşlılar, yardıma ihtiyacı olanlar unutulmadı”

RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK ETTİ
“Bu süreçte emeklilere ödenen bayram ikramiyesi tutarı 1.000 TL’den 1.100 TL’ye yükseltildi. 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye “Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı” kapsamında 1.100 TL tutarında nakdi destek sağlanması kararlaştırıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, sosyal yardım faaliyetlerini sürdürebilmeleri için her ay düzenli olarak yapılan “periyodik pay” kaynak aktarımı, 135 milyon TL’den 180 milyon TL’ye yükseltildi. Evsiz ve kimsesiz kişilerin konaklatılması projesi için 15 milyon TL kaynak tahsis edildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” Milli Dayanışma Kampanyası ile alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlara ilave destek sağlamak için 2 milyar TL’yi aşkın yardım toplandı ve bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Son olarak 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Vefa Sosyal Destek Grupları kuruldu. Kamu personeli ve STK gönüllülerinden oluşan toplam 144 bin 907 kişi bu çalışmalarda yer alarak 21 milyon 210 bin vatandaşımızın hizmetine koştu. Türkiye, küresel kaynaklı ve salgının getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen vatandaşının, esnafının, üreticisinin yanından bir an olsun ayrılmadı, bir yandan da büyümeye ve güçlenmeye devam etti. İçinde bulunduğumuz mübarek aylarda bile iftira ve dedikodularına devam edenlere milletimiz gerekli notu her zaman verdi ve vermeye devam edeceğinden eminiz. Sonuçta ne yaparlarsa yapsınlar, aşk ile çalışan AK Parti’nin gayretini, milletine olan sevdasını yok edemez ve üzerini kapatamazlar. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramımızı şimdiden tebrik ediyor, kısıtlama döneminde tedbirlere harfiyen uymamız halinde güzel günlerin çok yakın olduğuna inancımı belirtmek istiyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL