Güncel

Ahlaki Görecelilik Bağlamında İbnü’l-Arabi

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Seminerleri kapsamında Hitit Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ömer Ceran tarafından “Ahlaki Görecelilik Bağlamında İbnü’l-Arabi” başlıklı seminer gerçekleştirildi. Çevrimiçi düzenlenen programa Sakarya..

Ahlaki Görecelilik Bağlamında İbnü’l-Arabi

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Seminerleri kapsamında Hitit Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ömer Ceran tarafından “Ahlaki Görecelilik Bağlamında İbnü’l-Arabi” başlıklı seminer gerçekleştirildi.

Çevrimiçi düzenlenen programa Sakarya Üniversitesi’nden ve çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

Dr. Öğretim Üyesi Ömer Ceran, yaptığı sunumda ahlaki göreceliliğin temelini, kökenlerini ve örneklerini ortaya koyduktan sonra bunun İslam’da karşılığının olup olmadığını değerlendirdi. İslam ve göreceliliğin bir uyum içerisinde olduğunu temellendirip İbnü’l-Arabi düşüncesindeki göreceliliği anlattı.

Dr. Öğretim Üyesi Ömer Ceran ,İbnü’l-Arabi düşüncesindeki göreceliliğin herhangi bir şekilde kötünün iyi sayılmasına yol açmadığı zira İlahi düzende her şeyin iyi olduğu ve her şeyin de bu plana uygun hareket ettiği fikri ortaya koydu.

Seminer, soru-cevap faslının ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL