Güncel

Agora Alışveriş Merkezi’nden Duygulandıran Sergi!

Agora Alışveriş Merkezi’nden Duygulandıran Sergi!

Agora Alışveriş Merkezi, Sakarya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Fotoğraf Sergisi” ile kutladı.

Sanatsal ve kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Agora Alışveriş Merkezi; Sakarya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına özel düzenlediği “Çanakkale’den Cumhuriyet’e” sergisini 2-11 Temmuz tarihleri arasında ziyaretçilerin beğenisine sundu. Telgraf Yapım ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği iş birliği ile oluşturulan sergide ziyaretçiler, savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalardan oluşan yüzlerce objeyi görme fırsatı buldu. Ayrıca Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’na ait gerçek fotoğraflar ile de meraklılarını tarihimizin dönüm noktasına bir daha unutamayacakları bir yolculuğa çıkardı.

Ziyaretçiler, ülkenin temellerinin atıldığı büyük mücadele dönemini her ayrıntısı ile anlatan böyle bir sergiye yer vererek o dönemleri tekrardan görme ve anımsamalarını sağlayan Agora AVM’ ye teşekkür ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL