Güncel

AGD Yaz Etkinlikleri bu Yılda Dopdolu!

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi’nin “Yaz bizimle bir başka!” sloganıyla geleneksel olarak her yıl düzenlemiş olduğu ortaokul öğrencilerine yönelik Yaz Etkinlikleri programının kayıtları hız kesmeden devam ediyor… 5 Temmuz –..

AGD Yaz Etkinlikleri bu Yılda Dopdolu!

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi’nin “Yaz bizimle bir başka!” sloganıyla geleneksel olarak her yıl düzenlemiş olduğu ortaokul öğrencilerine yönelik Yaz Etkinlikleri programının kayıtları hız kesmeden devam ediyor…

5 Temmuz – 13 Ağustos 2021 tarihleri arasında 6 hafta boyunca Sakarya’nın 13 ilçesinde (Adapazarı, Akyazı, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Sapanca, Serdivan ve Taraklı) gerçekleştirilecek yaz etkinlikleri ile gençler eğlenirken öğrenerek verimli bir yaz geçirecekler.

Sakarya’nın tüm ilçelerinden ortaokul öğrencilerinin yoğun bir ilgi gösterdiği yaz etkinlikleri hijyen kurallarına uygun olarak yüz yüze gerçekleştirilecek, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra öğrencileri birçok sürpriz etkinlik de bekliyor olacak…

YAZ ETKİNLİKLERİ İLE TATİL DÖNEMİ VERİMLİ HALE GELİYOR

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Ali Ahmet Çelik; ‘‘Yaz Etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, Akaid, Adab-ı Muaşeret, Peygamberimi Tanıyorum, Örnek Şahsiyetler, Çevre Bilinci, İlk Yardım, Akıl ve Zekâ Oyunları, Robotik Kodlama, Sosyal Medya Ahlâkı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemidir.’’ dedi.

İl bazında yüzlerce öğrencinin Yaz Etkinliklerine yoğun ilgi duyduğunu belirten Çelik: ‘‘Sakarya her ne kadar küçük bir şehir gibi görünse de onlarca ilçemizden yüzlerce gencimize ev sahipliği yapıyor. Senelerdir yaptığımız Yaz Etkinlikleri neticesinde Sakarya’nın birçok ilçesinden yüzlerce gencimize ulaştık. Gençlerimizi bu sene kendi yaşadıkları bölgede Yaz Etkinlikleriyle karşılamak için ilçelerimize gerekli talimatı verdik’’ dedi. Çalışmaların hızlandırılması için planlama ve değerlendirme toplantıları yapmak üzere yoğun talep olan Geyve, Sapanca, Akyazı, Hendek, Ferizli, Kocaali, Karasu ve Kaynarca gibi 8 ilçeyi yerinde ziyaret ettiklerini belirten Çelik, gelecek yıl Yaz Etkinliklerini daha fazla ilçede gerçekleştireceklerini ifade etti. Bu sene geçtiğimiz yıllara göre çok daha yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Çelik: ‘‘Gençlerimiz Yaz Etkinliklerine katılım noktasında mesafeler nedeniyle zorlanıyorsa biz onlara gitmekten çekinmeyiz’’ dedi.

TARİHE, ÇAĞA VE YARINLARA DUYARLI BİR GENÇLİK

Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bizler bu noktada üzerimize düşen her şeyi yerine getirmeye hazırız diyen Çelik, ‘‘Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasına katılan liseli kardeşlerimiz için de bir program organize ettik ve onları da ziyaret ettik, bugünün gençleri yarının dünyasının birer mimarı olacaktır, gençlere yarının dünyası için en güzel şartları ve imkânları sunmak bizim görevimizdir’’ dedi.

KAYIT İÇİN

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kâşif grupları sayesinde öğrenciler sadece yaz döneminde değil, sene boyunca eğitimlerden faydalanabiliyorlar.

Yaz Etkinliklerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler aşağıdaki numaralardan program ile ilgili bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirler.

ADAPAZARI İLÇESİ: AHMET GEDİK 0544 449 55 08

SERDİVAN İLÇESİ: MEHMET ALBAYRAK 0506 220 11 75

ERENLER İLÇESİ: HACI OSMAN OK 0537 859 99 80

TARAKLI İLÇESİ: AHMET KARAPEKMEZ 0507 620 66 22

SAPANCA İLÇESİ: TAHİR ÖZDEN 0505 806 19 48

KOCAALİ İLÇESİ: MUHYİDDİN ÖZTOPALOĞLU 0555 845 55 14

KAYNARCA İLÇESİ: ERSİN BAŞARAN 0554 163 57 52

KARASU İLÇESİ: MURAT ALİ AKSOY 0543 453 27 54

KARAPÜRÇEK İLÇESİ: FURKAN BANMAZ 0531 829 07 89

HENDEK İLÇESİ: MUSTAFA COŞKUN 0505 474 67 73

GEYVE İLÇESİ: ABDULHAMİT TURİT 0542 408 63 37

FERİZLİ İLÇESİ: HAYATİ KAYA 0505 456 78 20

AKYAZI İLÇESİ: REVAHA DOĞAN 0554 778 83 37

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL