Kültür-Sanat

Adem TOK; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Kısa adı SAGÜMBAY olan Sakarya Gümüşhane ve Bayburtlular Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tok; ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘ münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Basın kuruluşlarının demokrasi için vazgeçilmez bir..

Adem TOK; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Kısa adı SAGÜMBAY olan Sakarya Gümüşhane ve Bayburtlular Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tok; ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘ münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Basın kuruluşlarının demokrasi için vazgeçilmez bir unsur olduğunu kaydeden SAGÜMBAY Başkanı Adem Tok, toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesine öncülük eden gazetecilerin zor şartlar altında görev sürdürdüklerine dikkati çekti. Çalışan Gazetecilerin kamuoyunun sesi olduğunu ve bu mesleğin ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile yerine getirilmesinin önemine vurgu yapan Başkan Adem Tok açıklamalarına şöyle devam etti: “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın kuruluşlarımız, toplumların gelişiminde bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi görevleri yerine getirme sorumluluğuyla şeffaf bir toplumu inşa etmektedir. Demokratik düzenin sağlıklı işlemesi için sorumluluk ve yükümlülük sahibi olan basın kuruluşlarımız, evrensel meslek ilkeleri ışığında, farklı görüş ve düşünceleri tarafsız bir şekilde ortaya koyarak toplumun doğru bilgilendirilmesi, dolayısıyla huzur ve güven ortamının oluşturulmasında önemli rol üstlenmektedir. Basın ve yayın kuruluşları açısından oldukça güçlü şehirlerden biri olan Sakarya’mızda üstün gayret ve zor şartlar altında görev yapan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla kamuoyunun sesi olarak görevlerini yerine getirme gayreti içinde olan gazetecilerin bu onurlu görevi, bundan sonra da aynı duyarlılık ve kararlılıkla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Sakarya’da görev yapan değerli basın mensuplarımız başta olmak üzere, basınımızın temel taşı olan tüm gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Görevi başında vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL