Ekonomi Güncel

Adapazarı’ndan Altın Esnaf Belgesi muhabbet ve dayanışmada mesafe yok

Adapazarı Belediyesi Geleneksel Altın Esnaf Belgesi Takdim Programında konuşan Başkan Mutlu Işıksu; “Adapazarı ticaret şehridir. Esnafımız ayakta durursa, Adapazarı’mız da ayakta durur. Koronavirüs salgını gibi bir gerçekle yüz yüze olsak..

Adapazarı’ndan Altın Esnaf Belgesi muhabbet ve dayanışmada mesafe yok

Adapazarı Belediyesi Geleneksel Altın Esnaf Belgesi Takdim Programında konuşan Başkan Mutlu Işıksu; “Adapazarı ticaret şehridir. Esnafımız ayakta durursa, Adapazarı’mız da ayakta durur. Koronavirüs salgını gibi bir gerçekle yüz yüze olsak da bizler, bu zor günlerde sevgi, muhabbet ve dayanışmadaki mesafeleri kaldırarak güzellikleri hâkim kılmak için hep birlikte gayret edecek, Adapazarı’nın her bir ferdiyle ve esnafıyla bu samimiyeti koruyarak daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Altın Esnaf Belgesi Takdim Programı
Adapazarı Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Oda temsilcileri ile istişare edilerek belirlenen, Adapazarı sınırları içerisinde tüm yasal yükümlülüklerini ve sorumluluklarını yerine getiren esnafları takdir ve teşvik için düzenlenen, 2020 yılı Altın Esnaf Belgesi Takdim Programı, Başkan Mutlu Işıksu’nun ev sahipliğinde, Adapazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Umudumuz tazelendi
Buluşmanın esnafa moral verdiğini belirten SESOB Başkanı Alişan, “Şehre ruh katan ve şehrin dinamiklerini oluşturan esnaflarımızdır. Adapazarı Belediyesi tarafından takdim edilen belgeler esnafımıza bu zor günlerde bir nebze de olsa moral oluyor. Pandemi nedeniyle tüm dünya zor günler geçirse de, bizim geleceğe dair hala umudumuz var. Bu özel programla bizlerin de umudunu tazelediği için, esnafımıza her zaman destek olan Başkanımız Mutlu Işıksu’ya ve ekibine tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Adapazarı Ruhunu Mayalayan Esnaftır
Düşünceleri için Alişan’a teşekkür eden Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı ticaret şehridir. Biz Adapazarı’mızı ticaretin kalbi olarak görüyoruz. Nüfusu 276 bin olan ilçemiz, esnafıyla ve ticaret ağıyla günlük 500 bin nüfusa kadar ulaşıyor. Bizler, kardeşlik hukukuna, dayanışma ruhuna ve bereketle gelen güzelliklere daima inanan insanlarız. Esnafımız ayakta durursa, Adapazarı’mız da ayakta durur. Esnafımızın gösterdiği ticaret ahlakının, şehrimizin ruhunu mayaladığına inanıyoruz. Esnafımızın varlığı şehrimize sadece maddi ölçütlerle değil; dürüstlük, erdem, ahlâk gibi manevi ölçütlerle de anlam kazandırmaktadır” diye konuştu.

Zorlukları birlikte aşıyoruz
Esnafın her zaman yanlarında olduklarının altını çizen Başkan Işıksu, “Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız yeni açıkladığı paketlerle esnafımıza destek oluyor. Salgın sürecinde, devletimiz her türlü imkânı farklı kesimler için seferber etmeye çalışıyor. Hepimiz biliyoruz ki, Koronavirüs salgını gibi bir gerçekle yüz yüze olsak da bizler, zor günlerde dayanışmayı, omuz omuza vermeyi ve zorlukları birlikte aşmayı bilen bir milletiz. Samimiyette bereket vardır, Adapazarı’nın her bir ferdiyle ve esnafıyla bu samimiyeti koruyarak daha ileriye taşıyacağız. İnşaallah, bundan sonra da birbirimize sımsıkı kenetlenerek her zorluğu aşacak, şehrimizde sevgiyi, muhabbeti ve dayanışmayı hâkim kılmak için hep birlikte gayret edecek, sevinçli günleri paylaştığımız gibi, zor günleri de daima paylaşmaya devam edeceğiz. Salgın kuralları gereğince, daha sade gerçekleştirdiğimiz bu buluşmayı, inşallah gelecek yıllarda büyük bir coşkuyla düzenleyeceğiz. Belge alan kıymetli esnaflarımızı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kimler Katıldı?
Programa, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden; Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan; Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe; Kitap, Kırtasiye, Gazete, Büfe, Tekel Maddeleri Satış Odası Başkanı Coşkun Bilir; Fotoğraf, Ressam ve Tabelacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Özcan Berber; Demirciler ve Tornacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bahattin Kılıç; Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cevdet Karaca ile belge alan esnaflar; Konfeksiyon dalında Bekir Baltürk, Kırtasiye dalında Çiğdem Reis, Fotoğraf dalında İsmail Süha Özdilek, Demirci ve Tornacı Dalında Haluk Kesebilir ve Elektrikçi dalında Hüseyin Birinci katıldı.

Belgeler takdim edildi
Konuşmaların ardından esnaflara belge ve hediyelerini Başkan Işıksu ve Alişan ile oda başkanları birlikte takdim etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL