Genel

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezinin eğitimcileri Hollanda’ya gidecek

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezinin eğitimcileri  “Kadınların İstihdamında Girişimcilik Motivasyonunun Önemi” adlı Erasmus + KA104 projesi kapsamında 19-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gidecek. Salgın dönemi nedeniyle ertelenen projenin..

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezinin eğitimcileri  Hollanda’ya gidecek

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezinin eğitimcileri  “Kadınların İstihdamında Girişimcilik Motivasyonunun Önemi” adlı Erasmus + KA104 projesi kapsamında 19-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gidecek.

Salgın dönemi nedeniyle ertelenen projenin hareketlilik öncesi hazırlık toplantısı Adapazarı HEM çok amaçlı salonunda yapıldı. Kurum Müdürü Abdulvahit Uygar; Projenin yerel basın, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik başlangıç ve bilgilendirme toplantısında katılımcılara sunum yaptı. Yapılan sunumlarda proje ile ilgili teknik konular, eğitim ve kurs faaliyetleri, teknik ve kültürel geziler, konaklama, rehberlik, güvenlik, iletişim, ulaşım, hareketlilik öncesi hazırlıklar, hareketlilik sonrası faaliyetler ile ilgili bilgiler verildi.

 

Projenin Detayları:

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının bünyesindeki Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği Programı kapsamında hibe desteği alan 2019-1-TR01-KA104-062866 nolu “Kadınların İstihdamında Girişimcilik Motivasyonun Önemi” adlı projede Adapazarı Halk Eğitim Merkezinden 10 eğitmen Hollanda’nın Amsterdam şehrinde kurs eğitimi alacaklar.

 

19-25 Eylül tarihleri arasındaki eğitimlerde proje katılımcıları; Kadın girişimciliği konusunda yeni bilgi ve beceriler kazanacak, Grup çalışmaları ile bilgi ve tecrübe paylaşımı yapacak, Avrupa’da başarılı örnekleri inceleyecek, Planlama ve bütçe konularında örneklemeler yapacak, Motivasyon konusunda yeni teknik ve uygulamaları öğrenecek, Reklam ve pazarlama konusunda yeni teknikler öğrenecek, Hollanda’daki mevzuatları inceleyecek, Meslektaşları ile karşılıklı bilgi beceri paylaşımı yapacak, İyi uygulamaları öğrenme ve transfer etme imkanı bulacak, Başarılı kadın girişimcileri ziyaret etme, onları dinleme ve tecrübelerinden istifade etme fırsatı bulacak, Farklı kültürleri tanıyacak ve yabancı dil seviyesini geliştirecekler.

 

Adapazarı HEM bu proje neticesinde; Uluslararası işbirliği içerisinde proje ve çözüm üretme konusunda deneyim sahibi olacak. Kursiyerlere daha etkili eğitimler vererek mezunların istihdamı ve girişimciliği konusundaki verimliliğini arttıracak. Eğitim programlarını ve uygulama alanlarını Avrupa standartlarında yenileme ve iyileştirme imkanı bulacak. Ürün pazarlama konusunda kursiyerlere yeni fırsatlar yaratma imkanı bulacak. Yerel kurum/kuruluş ve meslek odalarıyla daha etkili ve sağlıklı bir iletişim kurma ve yeni protokoller yapma imkanı bulacak. Projeye katılmayan diğer eğitimcileri de eğiterek, kurumsal kapasite ve stratejik gelişimini arttıracaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL