Yaşam

Adana’nın meşhur kebapçısı, Sakarya’nın Islama Köftesi ve kabak tatlısını beğendi

Adana’nın meşhur kebapçısı Gökhan Korkmaz; Sakarya’nın Islama Köftesi ve kabak tatlısının sırrını Sakarya’nın tarihi meşhur Köftecisi Hacıbekir’den öğrendi.  Ailesiyle birlikte tatilini geçirmek üzere Sakarya’ya gelen ve Sapanca Kırkpınar Kıyı Bungolowcafe‘de..

Adana’nın meşhur kebapçısı, Sakarya’nın Islama Köftesi ve kabak tatlısını beğendi

Adana’nın meşhur kebapçısı Gökhan Korkmaz; Sakarya’nın Islama Köftesi ve kabak tatlısının sırrını Sakarya’nın tarihi meşhur Köftecisi Hacıbekir’den öğrendi. 

Ailesiyle birlikte tatilini geçirmek üzere Sakarya’ya gelen ve Sapanca Kırkpınar Kıyı Bungolowcafe‘de konaklayan Adana’nın meşhur kebapçısı Cihangir Kebab’ın sahibi Gökhan Korkmaz; ‘lezzet_avcısı54‘ isimli sosyal medya İnstagram hesabında kafe, restaurant ve lokanta şeklinde işletmelerin lezzet ve tanıtımını yapan ünlü Gurme Bekir Mercan‘ın misafiri oldu.

Sakarya’nın lezzeti

Kendisinin yakın dostu ve Adana’nın en meşhur kebapçılarından Cihangir Kebabın sahibi Gökhan Korkmaz‘ı ailesiyle birlikte ağırlamaktan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Gurme Bekir Mercan; “Adapazarı’mızın meşhur ıslama köftesi ve kabak tatlısını tanıtmak için önce Tarihi Köfteci Hacıbekir‘e uğrayıp, işletmenin Genel Müdürü Musa Kocaoğlu’nun hazırladığı ıslama köfte ve kabak tatlısı ikramında bulunduk. Tarihi Uzun Çarşı, Çark Caddesi, Sapanca ve Kırkpınar sahilleri ile Sopeli ve Natürköy’ü gezdikten sonra, Kartepe Kayak Merkezi’ne gittik. Şehrimizin yerel markası Adakahve’de taze çekilmiş Türk Kahvesi ikram ettik. Kendisini misafir ettiğim ve bu misafirlikten çok memnun olmasından dolayı da gurur duydum” dedi.

Sakarya’ya övgü dolu sözler

Sakarya’nın yöresel lezzetlerine hayran kaldığını belirten Gökhan Korkmaz ise “Pandemiden dolayı ailece kısa da olsa tatil yapma fırsatı bulduk. Sevdiğim değerli arkadaşım Bekir Mercan’a misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum. Buraya geldiğimiz için ailece çok memnun kaldık. Hatta çocuklar biraz daha kalalım diye ısrar ettiler ama yazın nasipse tekrar geleceğiz. Arkadaş ve dostlarıma hediye etmek için kahve, ıslama köfte ve kabak tatlısı götüreceğim. Eminim onlar da memnun olacaklardır” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL