Genel

ABHAZFED Başkanlar Kurulu toplandı

Kısa adı ABHAZFED olan Abhaz Dernekleri Federasyonu‘nun Başkanlar Kurulu Toplantısı ; pandemi koşulları gereği online olarak gerçekleştirildi. ABHAZFED Genel Başkanı Atanur Akhusba başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet..

ABHAZFED Başkanlar Kurulu toplandı

Kısa adı ABHAZFED olan Abhaz Dernekleri Federasyonu‘nun Başkanlar Kurulu Toplantısı ; pandemi koşulları gereği online olarak gerçekleştirildi.

ABHAZFED Genel Başkanı Atanur Akhusba başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Vadim Haraziya, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi İbrahim Ayuzba, Temsilci Yardımcısı Cansuh Lazba ve ABHAZFED’e bağlı derneklerin başkanları katıldı. Toplantıda katılımcılar öncelikle temsilciliğe yeni atanan İbrahim Ayuzba‘ya başarı dileklerini iletti. Bir repatriat olarak Abhazya Cumhuriyeti tarafından Türkiye Temsilciliğine atanan ilk kişi olan Ayuzba; başkanlar kurulu ile tanışmaktan onur duyduğunu ve birlikte elele omuz omuza vererek toplumsal anlamda süre gelen hizmetleri artırarak devam ettireceklerini söyledi.

ABHAZFED Genel Başkanı Atanur Akhusba‘nın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda dernek başkanlarımız kendi bölgelerindeki son gelişmeleri paylaştılar. Bölgelerdeki pandemi şartları değerlendirilirken, yaklaşan 21 Mayıs Anma Törenleri ile ilgili çeşitli fikir önerileri gündeme getirildi.

Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Vadim Haraziya; hem temsilciliğe atanan İbrahim Ayuzba‘ya, hemde yardımcıları Kafkas Atrışba ve Cansuh Lazba‘ya çok güvendiğini, bu ekibin Abhaz Dernekleri ve çatı kuruluşu Abhaz Dernekleri Federasyonu ile yürüteceği senkronize çalışmaların hem anavatana hemde Türkiye Diasporasına büyük hizmetler edeceğini söyledi. Eğitimden ekonomiye, siyasetten sağlığa birçok konunun konuşulduğu toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantı iyi dilek temennileri ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL