Eğitim

9 Mayıs E-Twinning Günü’nü online olarak kutladılar

“Pandemi Günlüğüm Projesi” Sakarya Ekiplerinden olan Mehmet Gölhan İlkokulu, Serdivan Yazlık İlkokulu ve TED Koleji öğrencilerinin katılımı, online çalışmalarıyla ‘9 Mayıs E-Twinning Günü’nü kutlandı. Proje Koordinatörü Psikolojik Danışman Merve ÇALIK’ın..

9 Mayıs E-Twinning Günü’nü online olarak kutladılar

Pandemi Günlüğüm Projesi” Sakarya Ekiplerinden olan Mehmet Gölhan İlkokulu, Serdivan Yazlık İlkokulu ve TED Koleji öğrencilerinin katılımı, online çalışmalarıyla ‘9 Mayıs E-Twinning Günü’nü kutlandı.

Proje Koordinatörü Psikolojik Danışman Merve ÇALIK’ın başlattığı ‘Pandemi Günlüğüm Projesi’ Almanya Albert-Schweitzer Mit Werkrealschule Okulu’nda birçok şehirden 10 okulda yürütülmektedir. Sakarya’daki paydaşlardan; Mehmet Gölhan İlkokulu Uzman Psikolojik Danışman Merve ÇALIK ve öğrencileri, Yazlık İlkokulu Müdür Yardımcısı Arzu ÇAKIR 4/D Sınıfı öğrencileriyle birlikte, TED Koleji Psikolojik Danışman İlmiye Edepli Kaya ve öğrencileri Pandemi Günlüğüm Projesine birçok etkinlikle katıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren Yazlık İlkokulu Müdür Yardımcısı Arzu ÇAKIR; “Almanya Albert-Schweitzer mit Werkrealschule Okulu ve Türkiye’deki birçok şehirle ortak yürüttüğümüz “Pandemi Günlüğüm” projesi ile Koronavirüs salgınının çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik hazırlanan psikoeğitim programı ile çocuklarının yaşam doyumunun arttırılması da hedeflenmiştir.  Psikoeğitim programı kapsamında koronovirüsün çocuklar üzerindeki etkisine yönelik sanatsal ögelerin de bulunduğu etkinlikler yaptırılarak çocukların kendini ifade etmesi, duygu düzenleme becerilerinin artması ve yaşadığı olumsuzluklardan arınarak yaşam doyumunun arttırılması amaçlanmıştır. Yapılan etkinlikler kapsamında resim, hikaye, masal, kukla gibi farklı tekniklerden yararlanarak çocukların bir ‘pandemi günlüğü’ oluşturması sağlanmıştır. 9 Mayıs E-Twinning Günü olması nedeniyle Pandemi Günlüğüm Projesi Sakarya Ekiplerinden olan Mehmet Gölhan İlkokulu, Serdivan Yazlık İlkokulu 4./D Sınıfı Öğrencileri ve TED Koleji öğrencileri online çalışmalarıyla 9 Mayıs E-Twinning Gününü kutladı” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL