SonDakika

Burası Yenikent Devlet Hastanesi! Covid-19 Aşı Sırası

  Pandemi Kurallarına Uygun, Aşı Sırası! Riskli grubunda olan yaşlılarımız, pandemi kurulları yokmuş gibi salonda bekletiliyor. Sistemden sıra alan yaşlılar, sağlık çalışanlarının ikinci aşıyı yaptırdığı gerekçesiyle bekletildiğini öne sürdü. Covid-19..

Burası Yenikent Devlet Hastanesi! Covid-19 Aşı Sırası

 

Pandemi Kurallarına Uygun, Aşı Sırası!

Riskli grubunda olan yaşlılarımız, pandemi kurulları yokmuş gibi salonda bekletiliyor. Sistemden sıra alan yaşlılar, sağlık çalışanlarının ikinci aşıyı yaptırdığı gerekçesiyle bekletildiğini öne sürdü.

Covid-19 Aşısı için randevu alan ve saatinde gelen Yaşlı Hastalar; görevli hemşirenin kendilerine “Türkiye genelinde sistem bozuk” gerekçesiyle hastaları bekletmesi, yoğunluğuna neden oldu. Yenikent Devlet Hastanesi Covid 19 Aşı Uygulama Odası’nda önünde yoğunluk yaşayan ve riskli grupta olan yaşlılar; adeta korku ve panik içinde sistemin açılmasını bekliyor.

Aşı Polikliniği önünde bulunan vayanfaşlar; “Benim randevum, sabah 8’de idi. Şuan saat 11.00 ben hala aşı olmaya bekliyorum” derken, gün boyunca saati yaklaşan vatandaşların da polikliniğe akın etmesiyle; Pandemi Kuralları hiçe sayılmasına neden oluyor.

“Saatinde geldik, hala sıra bekliyoruz” diyen vatandaşlar; “Bize sistem bozuk deniliyor, ama sağlık çalışanları 2. Aşısını oluyor. Biz daha ilk aşıyı yaptırmadık. Madem biz yaşlılara neden sıra verilip, sistem bozuk, sistemde hata var gerekçesiyle bekletiliyoruz. Kimimizin önemli işi var, programımız ve diğer randevularımızı ona göre ayarladık. Kaç saattir bekliyoruz” diyerek, tepkisini dile getirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL