Ekonomi

MÜSİAD Sakarya, Genel Başkan Kaan ile önemli görüşmeye imza attı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Genel Merkezi’nde Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ı ziyaret etti. MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim..

MÜSİAD Sakarya, Genel Başkan Kaan ile önemli görüşmeye imza attı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Genel Merkezi’nde Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ı ziyaret etti.

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul’daki MÜSİAD Genel Merkezi’ne giderek, Genel Başkan Abdurrahman Kaan ile bir araya geldi. Ziyarette güncel ekonomik gelişmeler, ihracat ve projeler hakkında istişare edildi. MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, gündeme ve ekonomiye dair değerli dokunuşlarda bulundu.

Teknolojiyi ve zamanın trendlerini akılcı ve mantıklı kararlarla takip etmemiz gerekiyor.

“Bizlerin, bu ülkenin iş insanları olarak büyük bir eşiğin önünde durduğumuza inanıyorum” diyen MÜSİAD Sakarya Başkanı Filizfidanoğlu; konuşmasında  “Güncel piyasa şartlarında ülkemizdeki işletmelerin büyük bir bölümünü oluşturan KOBİ’lerimizin teknolojiyi yakından takip etmesinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Geleneksel esnaf düşüncesiyle hareket edildiği takdirde işlerimiz çok zora girecek. Teknolojiyi ve zamanın trendlerini akılcı ve mantıklı kararlarla takip etmemiz gerekiyor. İşimiz ne olursa olsun, teknolojiye adapte olmak zorunda. Öteki türlü, bugünün dünyasında büyük yara alacak işletmelerimiz olacak. Dükkanımı açayım, müşteriler nasılsa gelir gider düşüncesi bugün için eski gücünde değil. Yarın, eski günlere dönmemiz elbette olası ancak önemsenmeyen yaraların adamı öldürdüğü gibi, bugün verilen ticari kayıplar da işletmeyi silebilir. MÜSİAD üyesi olsun veya olmasın, bütün büyük, küçük işletme sahiplerine sesleniyorum. İşlerinizde yavaşlama varsa, işinizi geliştirebilmek için boşluğunuz da vardır demektir. Kendinize ve kurumunuza bir şeyler katın, temellerini sağlamlaştırın, müşteri politikanızı netleştirin. Hepimizin yönünü dijitale ve aynı zamanda da ihracata çevirmesi gerekiyor. Yarın keşke dememek için bugünden harekete geçmeliyiz” cümlelerine yer verdi.

KAAN: “Hız çağımızın anahtar değişkenidir”

MÜSİAD Sakarya Yönetiminin ziyaretinde önemli mesajlar veren MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan; “Dünyada öyle gelişmeler olmakta ki değişimin kendisini takip etmek bile ayrı bir mesai gerektiriyor. Hız çağımızın anahtar değişkenidir demiştik bu yüzyıla başlarken. Lakin etrafımıza baktığımızda öylesi anlık değişimlere şahit oluyoruz ki refleks gücümüz adeta sınanmaktadır. Biz, geniş teşkilat ağımız sayesinde mikro verilere doğrudan ulaşıyoruz. Bölgesel kalkınmada, mikro ve makro verilerin birlikte elde edilebilmesi, büyük bir avantajdır. Bizler planlamalarımızı yapıyoruz ve bunları, politika yapıcılar başta olmak üzere, ülkemizin menfaatleri doğrultusunda hareket eden herkesle paylaşıyoruz. Biz biliyoruz ki, bölgesel kalkınmayı başaran bir Türkiye, bütüncül kalkınma yolunda büyük bir motivasyona sahip olacaktır. Tabii bu da, dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer alma hedefimizde, büyük bir itici güç oluşturacaktır. Hedefi dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer almak olan bir Türkiye’de hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Sıramızı yükseltmek için ihracat şart. MÜSİAD olarak, markalaşmaya ve ihracata büyük önem veriyoruz. Bu şartlara uygun üyelerimizle birebir temasta olarak gelişimlerini ve konjonktürlerini doğru eksene almaya çalışıyoruz. Türkiye’nin tüm üreticilerinin ve sanayicilerinin daha iyiyi hedeflemesini ve bu hedefle ilerlemesini arzu ediyoruz. Daha iyi, daha güçlü bir Türkiye için bu hepimizin sorumluluğundadır. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana mesleki eğitimle ilgili projelere ağırlık verdik. Şu an tüm dünyada, özellikle Kuzey Avrupa, Orta Avrupa olmak üzere Uzak Doğu’nun mesleki eğitimde nereye geldiğiyle alakalı çalışmalarımızı yaptık, bitirdik. Hedefimiz, artık meslek liselerini diğer liselerden daha cazip hale getirmek üzerinedir. Doğru bir eğitim modeliyle, ekonomimize en çok katkı yapacak kişilerin, meslek liselerinde yetişmiş kalifiye kişiler olduğunu düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL