Güncel

Münazara Ligi heyecanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün her yıl düzenlemiş olduğu, gençlerin kendilerini ifade etmeleri ve özgüvenlerini arttırmaları için düzenlenen “Münazara Ligi” Serdivan Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti. İki gün..

Münazara Ligi heyecanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün her yıl düzenlemiş olduğu, gençlerin kendilerini ifade etmeleri ve özgüvenlerini arttırmaları için düzenlenen “Münazara Ligi” Serdivan Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti.

İki gün boyunca süren ve lise üniversite olarak iki gruba ayrılan münazara ligi, ikişerli kişilerden oluşan ve toplamda 4 grup şeklinde olan il finalini yaptı. Yarışmacılara, muhalafet ve hükümet olacak şekilde kura çektirildi. Tartışma konuları, yarışma esnasında seçilerek gençler için daha çekişmeli ve heyecanlı bir maç ortamı yaratıldı. Öğrenciler konuşmalarına, karşı tarafın argümanlarını çürüterek başladı ve kendi argümanlarını destekleyecek şekilde devam ederek konuşmalarını sonlandırdı.

Yarışmanın jüri üyeliğini ise Server Türk, Nazife Bulunur, Şükran Güleç, Derya Kapancı, Selda Baştan, Rıza Tuncel, Sema Nergiz ve Necla Ürküt yaptılar.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Gençlik Hizmetleri Müdürü Yavuz Çangir ve Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur tarafından verildi.

Lise kategorisinde birinci olanlar:

Irmak Naz Cincil

Elif Kutlu

Üniversite kategorisinde birinci olanlar:

Dilara Turfanda

Şeyma Dicle Diksin

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL