Güncel

23 Nisan kutlu olsun

Türk Kadınlar Birliği ikinci başkanı Nurçin Süzen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak bir mesaj yayınladı. Başkan Süzen mesajında şu ifadelere yer verdi; ”23 Nisan 1920 Türkiye Büyük..

23 Nisan kutlu olsun

Türk Kadınlar Birliği ikinci başkanı Nurçin Süzen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak bir mesaj yayınladı. Başkan Süzen mesajında şu ifadelere yer verdi;

”23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği, tarihte Ulusal Egemenliğe dayalı tam bağımsız bir Türkiye’nin temellerinin atıldığı gündür. Mustafa Kemal Atatürk tarafından milli bayram olarak ilan edilen bugünü, barışın ve sevginin simgesi olarak gördüğü dünya çocuklarına armağan etmesi derin anlam içerir. Unutulmamalıdır ki çocuklar, ayrım gözetmeden, öncelikle eğitim, sağlık ve tüm imkanlardan yararlanma ve barış dolu bir dünya da, hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Araştıran, sorgulayan bilimin ışığında aydınlık bakış açısına sahip, demokrasiyi özümsemiş, gelecek kaygısı olmayan, geleceğe ümitle bakan gençler olarak yetişmelerini sağlamak temel amacımız ve sorumluluğumuzdur. Bunu başardığımız zaman, bugünün çocukları yarının gençleri olarak yetişen nesiller, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine dayanan Cumhuriyetimizin geleceğe taşınmasının teminatı olacaktır. Çocuklarına bayram hediye eden tek lider Atatürk’ün En beğendiğim eserim dediği TBMM’nin 102. Kuruluş yıldönümünde, Türkiye’nin, Dünyanın, tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.  ”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL