İlçeler

”2022 Açılış Yılı Olacak”

”2022 Açılış Yılı Olacak”

Adapazarı Belediyesi Ekim Meclisinde, seçim taahhütleri olan projelerde gelinen son aşamayı tek tek görseller eşliğinde anlatan Başkan Mutlu Işıksu, “Gayretle çok çalışıyor ve şehrin kalbi Adapazarı’mızı daha güzel yarınlara taşıyoruz. 2022, projelerimizin açılışlarını yapacağımız bir yıl olacak.” dedi. Ayrıca bir de müjde veren Başkan Işıksu, “Meserret Bahçe Sosyal Tesisleri için meclisimizden yetki aldık. Kıymetli hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Adapazarı Meclisi Toplandı

Adapazarı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı, salgın tedbirleriyle gerçekleştirildi. Gündem dışı konuşmalarda AK Parti’li Meclis Üyeleri Necdet Tömekçe ve Nilgün Akman, MHP’li Meclis Üyesi Ali Eroğlu, İYİ Parti’li Meclis Üyeleri Türker Ergül ve Ahmet Bıçkıcı ile CHP’li Meclis Üyesi Haluk Akbay söz aldı.

Başkan Işıksu’ya Meclis Üyelerinden Teşekkür

AK Parti’li Meclis Üyesi Nilgün Akman, yaptığı konuşmada, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde, sokak hayvanlarını korumanın önemine dikkat çekti. Adapazarı Belediyesi’nin Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu Projesi ile kapsamlı çalışmalar yaptığını vurgulayan Akman, güzel çalışmalar için Başkan Işıksu’ya teşekkür etti. MHP’li Meclis Üyesi Ali Eroğlu, konuşmasında Başkan Mutlu Işıksu’ya teşekkür ederken, “Gündemimizin 7.maddesine göre, Dernekkırı Bölgemizde tarım ve tarımsal faaliyetlere yönelik çok güzel çalışmalar yapılacağını görüyorum. Heyecanlıyız ve başkanımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Meclis Gündemi

İYİ Parti’li meclis üyelerinden Türker Ergül, Karaman duble yolundaki ulaşım kontrolünün daha sıkı yapılması ile ilgili görüşlerini ifade ederken, Ahmet Bıçkıcı ise yapılan hizmetleri olumlu bulduklarını ancak daha hızlı şekilde tamamlanması gerektiğine dair görüşlerini paylaştı. CHP’li Meclis Üyesi Haluk Akbay, Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik alan çalışmaları ile ilgili görüşlerini paylaştı. AK Partili Grup Sözcüsü Necdet Tömekçe ise Akbay’ın görüşlerine yönelik, Adapazarı Belediyesi’nde her konuda olduğu gibi kırsal mahalle ve kırsal yerleşik alan çalışmalarında yönetmeliğe uygun ve istişarelerle çalışma yapılacağını söyledi. Konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. 12 maddelik meclis gündeminin 9 maddesi oy birliği ile kabul edilirken, kalan 3 madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Başkan Işıksu, Projeleri Tek Tek Anlattı

Seçim taahhütleri olan projelerde gelinen son aşamayı tek tek görseller eşliğinde anlatan Başkan Mutlu Işıksu, “Gayretle çok çalışıyor ve şehrin kalbi Adapazarı’mızı daha güzel yarınlara taşıyoruz. 2022, projelerimizin açılışlarını yapacağımız bir yıl olacak.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL