Eğitim

“Hayalini Tasarlayan” okulun biri Sakarya’dan

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ümit Bülbül “Hayalini Tasarlayanlar” yarışmasında Türkiye 3. sü olarak ilimizi gururlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Sabancı Vakfı ve..

“Hayalini Tasarlayan” okulun biri Sakarya’dan

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ümit Bülbül “Hayalini Tasarlayanlar” yarışmasında Türkiye 3. sü olarak ilimizi gururlandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Sabancı Vakfı ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) iş birliği İle düzenlenen “Hayalini Tasarlayanlar’’ projesi’nde kazananlar  27 Mayıs günü canlı yayınlanan bir çevrimiçi törenle açıklandı. Herkese açık çevrimiçi içeriklerle desteklenen projede, öğretmenlere ve öğrencilere, geleceğin teknoloji dünyasında ihtiyaç duyacakları yetkinliklerin kazandırılmasının hedeflendiği yarışmada finale kalan 10 eserin sahipleri final gününde sunumlarını yaptı.

“Akıllı Ev Sistemleri” projesiyle üçüncülük Sakarya’ya

 Akıllı Ev Sistemleri “ projesi ile evde olmadığımız zamanlarda evi ısıtma, soğutma, aydınlatma gibi ihtiyaçlarının uzaktan yönetilmesi amaçlanıyor. Cep telefonu ile kontrolü sağlanan projede “Su ve Enerji Tasarrufu” konuları dikkat çekiyor. Atık suların filtrelenme ve dinlendirme işlemlerinden sonra depolanıp bahçe sulamasında, yağmur suyunun depolanıp bahçe ve yeşil alan sulamasında kullanılması hedeflenen proje çevreye duyarlı bir sistem olarak ön plana çıkıyor. Sulama sistemi, içinde bulunulan duruma göre otomatik veya uzaktan kontrol ile çalıştırılabiliyor.

“Öğrencilerimle projemi geliştirdim.”

Projeyi tasarlayan bilişim teknolojileri öğretmeni Ümit Bülbül çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek “Bu projede pandemi süresince öğrencilerimle uzaktan yapmış olduğum çalışmalarda onların da fikirlerini projeye entegre ettim. Bu proje sayesinde Arduino bilgimi biraz daha arttırmış oldum. Öğrencilerimle yaptığımız sohbetlerde onların da Arduino’ya karşı merakının gittikçe arttığını gözlemledim. Yüz yüze eğitimin başlaması ile öğrencilerimle çalışma grubu oluşturarak projemizi geliştirmeye başladık” dedi.

Okul müdürü Mithat Şahin çok mutlu olduklarını belirterek projede emeği geçen öğretmeni ve öğrencileri tebrik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL