Güncel

145 yılık gelenek için yeniden buluştular!

KOCAALİ Açmabaşı köyünde pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen büyük buluşma gerçekleştirildi . Pandemi nedeniyle ara verilen 145 yıllık Ramazan Ay’ı geleneğine yeniden başlandı. Açmabaşı mahalle gençliği tarafından 2 yıldır..

145 yılık gelenek için yeniden buluştular!

KOCAALİ Açmabaşı köyünde pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen büyük buluşma gerçekleştirildi . Pandemi nedeniyle ara verilen 145 yıllık Ramazan Ay’ı geleneğine yeniden başlandı. Açmabaşı mahalle gençliği tarafından 2 yıldır pandemi nedeniyle yapılamayan iftar programına bu yıl katılım oldukça yüksekti.

Köy gençliği adına verilen iftar programında söz alan Ramazan Serhoş ; köyümüzle anılan artık bilinirliği il dışına taşan iftar programımızı pandemi nedeniyle ara vermiştik. Ancak 2 yıl ardından bu akşam köy meydanında misafirlerimize birlikte olmaktan, iftarımızı birlikte açmaktan son derece mutluyuz. Bu mutluluğumuz bir nedenle yaptığımız programla 145 yıl dır bu geleneği sürdüren ama bugün ebediyete göçmüş büyüklerimizde anmış oluyoruz. Biz Açmabaşı köyü Hemşinliler olarak gelenek ve göreneklerimizle birlikte ,manevi iklimimizide hoşgörü içerisinde yaşatmayı amaçlıyoruz.

Serhoş teşekkür etti

Programımıza katılan Kocaali belediye başkanımız Sn. Ahmet Acar’a , Ziraat odası başkanı Sn. Tamer Tunca’ya, Sakarya Hemşinliler Derneği başkanı Sn. Nurettin Hakan Özgül ve yönetimine, siyasi partilerimizin ilçe yöneticilerine, çok değerli Muhtarlarımıza, il ve ilçe merkezinden gelen misafirlerimize ve komşu köylerimizden iftar programımıza katılarak geleneklerimizin yaşatılmasına şahitlik eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL