Spor

İki Kata Türkiye şampiyonası yapan, seminerler ve kurslar düzenleyen Karate federasyonu geçen ay sonu Bolu’da Karate aday hakem kursu düzenledi. Kurs Hocası MHK Başkanı Ahmet Şan ile Avrupa, Dünya hakem..

İki Kata Türkiye şampiyonası yapan, seminerler ve kurslar düzenleyen Karate federasyonu geçen ay sonu Bolu’da Karate aday hakem kursu düzenledi. Kurs Hocası MHK Başkanı Ahmet Şan ile Avrupa, Dünya hakem kurul üyesi Uğur Kobaş olurken, kursa ilimizden 10 kişi katılmıştı.

Kurs teorik, Pratik olmak üzere üç gün yapılırken sınavlar ve federasyondaki kontroller sonucunda kursta başarılı olanlar Türkiye Karate federasyonu tarafından resmi olarak açıklandı. Açıklanan listeye göre başarılı olan, Aday hakem olarak resmiyet kazanan hakemlerimiz.

Hakan Emirhan Doğan
Sevde Özcan
Hayrunnisa Uzun
Abdülkerim Balıkçıoğlu
Ahmet Özdemir
Ata Seymen Fidan
İsmail Hakkı Balıkçıoğlu
Muhammet Emin Güntekin
Okan Kobaş
Onur Açıkgöz

Avrupa, Dünya Karate federasyonları hakem kurul üyesi Uğur Kobaş “ Pandemi döneminde kurallara uyarak yapılabilecek faaliyetleri yapmaya çalışıyoruz. Resmiyet kazanan yeni ve genç hakemlerimizi kutluyoruz. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra Karate hakemine sahip ikinci ili olarak yeni hakemler çıkartmaya devam edeceğiz” dedi. Çoğu spor federasyonu Pandemi nedeniyle faaliyetlerine devam edemezken, Türkiye Karate federasyonu bakanlık onayı ile Pandemi kurallarına uyarak faaliyet yapmaya çalışıyor. İki Kata Türkiye şampiyonası yapan, seminerler ve kurslar düzenleyen Karate federasyonu geçen ay sonu Bolu’da Karate aday hakem kursu düzenledi. Kurs Hocası MHK Başkanı Ahmet Şan ile Avrupa, Dünya hakem kurul üyesi Uğur Kobaş olurken, kursa ilimizden 10 kişi katılmıştı. Kurs teorik, Pratik olmak üzere üç gün yapılırken sınavlar ve federasyondaki kontroller sonucunda kursta başarılı olanlar Türkiye Karate federasyonu tarafından resmi olarak açıklandı. Açıklanan listeye göre başarılı olan, Aday hakem olarak resmiyet kazanan hakemlerimiz.

Hakan Emirhan Doğan
Sevde Özcan
Hayrunnisa Uzun
Abdülkerim Balıkçıoğlu
Ahmet Özdemir
Ata Seymen Fidan
İsmail Hakkı Balıkçıoğlu
Muhammet Emin Güntekin
Okan Kobaş
Onur Açıkgöz

Avrupa, Dünya Karate federasyonları hakem kurul üyesi Uğur Kobaş “ Pandemi döneminde kurallara uyarak yapılabilecek faaliyetleri yapmaya çalışıyoruz. Resmiyet kazanan yeni ve genç hakemlerimizi kutluyoruz. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra Karate hakemine sahip ikinci ili olarak yeni hakemler çıkartmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL