Siyaset

ERGÜL: “Süte ve besiciye destek verilmelidir”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir’i ziyaret eti. Ziyarete Başkan Ergül süte ve süt besiciliğe..

ERGÜL: “Süte ve besiciye destek verilmelidir”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir’i ziyaret eti. Ziyarete Başkan Ergül süte ve süt besiciliğe verilen desteklerin yetersiz olduğunu belirterek, “Süte ve besiciye destek verilmeli” dedi.

Mera ve orman arazilerinin yok edilmesinin yanında, yüksek yem fiyatları ve yanlış politikalar sebebiyle de süt üretiminde büyük sıkıntı içerisinde,olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Ergül; “Bu gün yurtdışından buğday, bakliyat ve et almak zorunda kalıyoruz. Bu gün süt üreticileri sattıkları 1 litre sütle 1 kilogram yem alamaz hale gelmişler. Durum giderek kötüye gidiyor. Hükümetin bir an önce tarım sektöründeki yanlış politika anlayışından vazgeçmeli, çiftçinin yüzünü güldürecek projeler üretmeliler. Süte ve süt besiciliğine acilen desteklerin artırılması gerekir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir ise, süt ve süt besiciliğinde en büyük sorunun girdi maliyetlerin yüksek olmasından dolayı çiftçiler sıkıntılar içinde olduğunu belirterek girdi maliyet fiyatların aşağıya çekilmesi gerektiğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL