Sağlık

Basın çalışanları aşıda öncelikli gruba alındı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, basın mensuplarının korona virüs aşılama sürecinde öncelikli gruplar arasına alınmasının yerinde bir karar olduğunu söyledi. “Sonuç bizleri memnun etti” Genel Başkan Karaca, bu..

Basın çalışanları aşıda öncelikli gruba alındı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, basın mensuplarının korona virüs aşılama sürecinde öncelikli gruplar arasına alınmasının yerinde bir karar olduğunu söyledi.

“Sonuç bizleri memnun etti”
Genel Başkan Karaca, bu konuyla ilgili uzun süredir girişimlerde bulunduklarını hatırlatarak, “Girişimlerimizin sonuç vermesi bizleri çok mutlu etti. Sağlık çalışanları gibi toplumla her zaman iç içe olan gazetecilerin de korunması ve salgının önlenmesi için aşı yaptırmalarının öncelikli olduğunu her platformda dile getirmiş ve bu konuda çeşitli girişimlerde bulunmuştuk. Bu çağrımıza kulak verilmesi ve basın çalışanlarının da öncelikli gruba alınması meslektaşlarımız adına sevindiricidir” dedi.

“Gece, gündüz demeden görev yapıyorlar”
Basın çalışanlarının; salgının başından bu yana sahada olmaları nedeniyle risk grubu arasında yer aldığına ve 50 gazetecinin korona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkat çeken Karaca, “Gazeteciler, gece gündüz demeden zor koşullarda çalışan, görevleri uğruna hayatını riske atan ve kamu yararına çalışan meslek mensuplarıdır. Her zaman halkla iç içe, bürokrasi ve siyasilerle yüz yüze olmaları açısından bir an önce aşılanmaları önemliydi. Basın çalışanları şu andan itibaren sistemden randevu alarak aşılanmaya başlayacak. Bu kararın alınmasında emeği geçen ve hassasiyet gösteren devletimizin ilgili kurumlarına da basın çalışanları adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL