Siyaset

Sarıgül; Kilis İktidara Hazırlık Merkezi’ni açtı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; partisinin Kilis ‘İktidara Hazırlık Merkezi’ açılışı için Gaziantep Havaalanı’na inen Sarıgül’ü coşkulu bir kalabalık karşıladı ve sık sık “Başbakan Sarıgül” sloganları atıldı. Roketlerin..

Sarıgül; Kilis İktidara Hazırlık Merkezi’ni açtı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; partisinin Kilis ‘İktidara Hazırlık Merkezi’ açılışı için Gaziantep Havaalanı’na inen Sarıgül’ü coşkulu bir kalabalık karşıladı ve sık sık “Başbakan Sarıgül” sloganları atıldı.

Roketlerin düştüğü mahalleyi de ziyaret eden Sarıgül; karanfil bırakıp beyaz güvercin uçurdu ardından da Kıbrıs Gazisi Mahmut Selçuk’un da cenaze törenine katıldı.

Törende konuşan TDP Lideri Sarıgül; şu başlıklara yer verdi:

“İNSAN ONURUNA YARAŞIR POLİTİKALAR YÜRÜTECEĞİZ”
Bugün ülkemizin en güzel köşelerinden birinde olmanın, mutluluğunu yaşıyorum. Biliyorum, Kilis’imizin sorunları var. Biliyorum, çözüm bekleyen dertlerimiz var. Türkiye’de kendi nüfusundan daha kalabalık sığınmacı barındıran tek şehir Kilis’tir. TDP iktidarında; göçle ilgili sorunların insani boyutunu hassasiyetle değerlendireceğiz. Kısa süreli yaklaşımlarla değil, insan onuruna yaraşır politikalarla yürüteceğiz.”

TDP İKTİDARINDA TÜRKİYE, BARIŞ EKONOMİSİ İLE BÜYÜYECEK
Ülkenin sıkıntılı bir süreç yaşadığını vurgulayan Sarıgül; “Bu süreçten çıkış, ancak barışla olur. Barış yoksa refah yoktur, Büyük Atatürk’ümüzün hayatı cephelerde geçti ama o “yurtta barış, dünyada barış. Hiçbir ülke, içerde ve dışarda sürekli kavga ederek refaha ulaşamaz. Türkiye’miz içerde ve dışarda barışı sağlarsa, net olarak her yıl bütçesine 50 milyar dolar kazandırır. İşte kaynak, işte Türkiye’nin büyümesinin 5 harflik şifresi: barış, barış, barış!
TDP iktidarında Türkiye, barış ekonomisi ile büyüyecektir” dedi.

DİN, DİL, IRK, ETNİK SİYASETİNİ BIRAKALIM
“Sevgili kardeşlerim” diyerek çağrıda bulunan Sarıgül; “Gelin Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıralım. Gelin, yeniden kavgayı değil, barışı konuşalım. Gelin, yasakları, korkuları değil, özgürlüğü ve cesareti konuşalım. Gelin, herkesin fikrine, inancına ve görüşüne hep birlikte saygı ve hoşgörü içinde yaklaşalım. Gelin, yeniden birbirimize sarılalım. Gelin, din, dil, ırk, etnik siyasetini bırakalım. Gelin, hep birlikte şiddetin karşısında duralım” dedi.

BUGÜN, BİRBİRİMİZLE DİDİŞME GÜNÜ DEĞİL, BİRBİRİMİZE SARILMA GÜNÜDÜR
TDP Lideri konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu ülkede sorumluluk sahibi herkese sesleniyorum: gelin, kavgayı, çekişmeyi bir kenara atalım. Gelin, bir can daha gitmesin diye elimizden ne geliyorsa onu yapalım. Gelin, barışalım, barıştıralım, bir olalım, birlik olalım. Gelin, tüm farklılıkları sevgi ile hoşgörü ile karşılayalım. Ortak değerlerimize hep birlikte sahip çıkalım. Bu vatanın; hudut ve bayrak birliğine, oy hesabı yapmadan, şahsi siyaset hesabı yapmadan hep birlikte sahip çıkalım. Bugün kavga günü değildir, barış ve kardeşlik günüdür. Bugün yeni yaralar açma günü değildir, yaraları sarma günüdür. Bugün, birbirimizle didişme günü değil, birbirimize sarılma günüdür. Kars’daki vatandaşımız mutlu değilse, izmir’deki vatandaşımız da mutlu olamaz. Biz bir aynı kalpten atan 83 milyon canız. Tüm partileri, tüm meselelere bu duyguyla bakmaya davet ediyorum. Hergün yeni bir kavga ile, yeni bir acı ile çocuklarımıza güçlü bir gelecek inşa edemeyiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL